Banvit Darüşşafaka Doğuş’u Mağlup Etti (93-88)
Banvit Darüşşafaka Doğuş’u Mağlup Etti (93-88)

Banvit Spor Toto Basketbol Ligi ikinci hafta karşılaşmasında Bandırma’da Darüşşafaka Doğuş’u konuk etti. Banvit ilk çeyrekte Jordan Theodore ve Gasper Vidmar ile etkili olurken ilk çeyreği 18 – 16 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Banvit hücumda daha etkili olurken Can Maxim Mutaf ve Jordan Theodore’un sayılarıyla farkı açtı ve soyunma odasına 13 sayı fark ile 43 – 30 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte Darüşşafaka Doğuş farkı eritmeye çalışsa da Banvit Jeremy Chappell ve Jordan Theodore ile etkili olunca final periyoduna 61 – 50 önde girdi. Final periyoduna bu kez Darüşşafaka Doğuş iyi başladı. Farkı eriten Darüşşafaka Doğuş’a Banvit Gasper Vidmar ve Can Maxim Mutaf ile cevap vermeye çalışsa da dördüncü çeyrek 80 – 80 beraberlikle sona erdi ve maç uzatmalara gitti.

Uzatma periyoduna iyi başlayan taraf Banvit oldu. Hücumda Gediminas Orelik ve Jordan Theodore ile sayılar bulan Banvit karşılaşmadan da 98 – 88 galibiyetle ayrıldı.

Banvit : Damian Kulig 8 sayı, 6 ribaund; Gediminas Orelik 9 sayı, 9 ribaund; Gasper Vidmar 14 sayı, 5 ribaund; Jeremy Chappell 8 sayı, 5 ribaund; Can Maxim Mutaf 22 sayı, 3 ribaund; Jordan Theodore 32 sayı, 6 asist.