Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski : ''Kritik topları değerlendiremedik.''
Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski : ''Kritik topları değerlendiremedik.''

Banvit Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 2.hafta karşılaşmasında Bandırma'da Eskişehir Basket'e 55 - 58 mağlup oldu. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Banvit Başantrenörü Sasa Filipovski şu değerlendirmelerde bulundu : ''Eskişehir Basket'i galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum. Maça çok yumuşak ve kötü başladık. Bazı oyuncularımız çok yumuşak ve endişeli oynadılar. Aynı şey Venezia maçında da başımıza gelmişti. Üçüncü çeyrekte oyunumuzu biraz daha düzelttik ve iyi oynadık. Ama son çeyrekte oyuna ortak olsak da kritik topları değerlendiremedik.'' dedi.

Banvit'in tecrübeli oyuncusu Can Altıntığ ise : ''Bizim için çok kötü bir mücadele oldu. Özellikle hücumda istediklerimizi sahaya yansıtamadık. İlk yarıda hücum ribaundlarında problemler yaşadık. Ama 3.çeyrekte karakterimizi ortaya koyarak farkın kapanmasını sağladık. Ama kritik topları değerlendirememiz bu sonucu ortaya çıkardı. Düzeltmek için çok vaktimiz var. İyi karaktere sahip bir takımız. İlerleyen maçlarda bunu düzeltecek potansiyele sahibiz.'' dedi.

Eskişehir Basket Başantrenörü Josep Berrocal mücadeleyi şu şekilde değerlendirdi : ''Burada kazandığımız için çok mutluyuz. Burada galibiyet almanın zor olduğunu biliyorduk. İlk yarı çok iyi oyun ortaya koyduk. 3.çeyrek kötü oynasak da son çeyrekte oyunumuzu düzelterek galibiyeti hak ettik. Bütün maçı oynamayı öğrenmemiz lazım. Lig zor bir lig. Kazanmak istiyorsak bütün maçı iyi oynamamız lazım.'' dedi.