Banvit Genel Menajeri Turgay Zeytingöz : ''Banvit Geleneğine Uygun Bir Takım Olmak İstiyoruz.''
Banvit Genel Menajeri Turgay Zeytingöz : ''Banvit Geleneğine Uygun Bir Takım Olmak İstiyoruz.''

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 2017-2018 sezonu fikstürünü belirleyen kura çekimi, İstanbul Yeşilköy'deki Polat Rennaisance Otel'de gerçekleştirildi. Fikstür çekiminin ardından açıklamalarda bulunan Turgay Zeytingöz şunları söyledi : ''Bu sezon nispeten yeni bir takım olduk. Beş tane transferimiz var. Onun dışında kendi geleneğimize uygun olarak altyapıdan yeni arkadaşları A takıma kazandırdık. İmkanlarımız ölçüsünde en iyi kadroyu kurmaya çalıştık. Geçen seneki gibi Banvit geleneğine uygun, savaşan, hırslı, kaybetmeyi sevmeyen ve vazgeçmeyen bir takım olmak istiyoruz. Yabancı oyuncu seçimlerinde de bu kriterleri göz önüne alıyoruz. Daha başarıya aç ve potansiyeli yüksek oyuncular seçmeye çalıştık. Umarım doğruluğunu biz de sezon içerisinde görürüz. Heyecanla önce Cumhurbaşkanlığı Kupası maçını ve sonra da yeni sezonun başlamasını bekliyoruz.'' dedi.

Bu yaz özellikle koç Sasa Filipovski'nin takımın başında kalmasının önemi ile ilgili olarak : ''Filipovski’yle bizim zaten geçen sezon imzalanan hali hazırda iki sezonluk kontratımız vardı. Dolayısıyla koçun bu sene kontratı devam ediyordu ama sezon bittikten sonra koça ciddi bir ilgi oldu, talipleri çıktı. Ancak koçun bizimle kontratı var ve şu anda birlikte uyumlu bir şekilde yapabildiğimiz en iyi kadroyu oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Şu anda hiçbir problemimiz yok. Konsantre bir şekilde yeni sezon hazırlıklarına devam ediyoruz.'' dedi.

Takımın tam kadro olarak çalışmalara 14 Ağustos’ta yabancıların da katılımıyla başlayacaklarını ifade eden Zeytingöz, ''Üç oyuncumuz Avrupa Şampiyonası hazırlıklarındalar. Tolga Geçim A Milli Takımımızda, Vidmar Slovenya ve Kulig de Polonya milli takımında yer alıyor. Onların dışında tam kadro olacağız.'' dedi.

Son olarak takıma büyük destek veren Bandırma halkıyla ilgili de konuşan Turgay Zeytingöz şunları söyledi : ''Bandırma halkı senelerdir bizim Bandırma’daki istikrarımızın en önemli sebeplerinden biri. Gerçekten orada büyük bir seyirci desteğiyle oynuyoruz. Gelen takımlar için Bandırma’da kazanmak hakikaten çok zor. Buraya gelen takımlar da bu zorluğun farkında olarak geliyor. 6. adam rolünü gerçekleştiriyorlar. Yine bu yeni ve genç takıma desteklerini bekliyoruz. Bu çok önemli. Onların varlığı bizim için çok kıymetli.'' dedi.