Banvit Baş Ant.Sasa Filipovski : ‘‘Banvit Basketbol hikâyesinin parçası olduğum için çok mutluyum.''
Banvit Baş Ant.Sasa Filipovski : ‘‘Banvit Basketbol hikâyesinin parçası olduğum için çok mutluyum.''

Banvit Baş Antrenörü Sasa Filipovski’nin Basketfaul.com internet sitesine verdiği röportaj :

 

Banvit'ten ayrıldığı yolunda haberler çıktığı günlerde Saso Filipovski Antalya'da tatil yapıyordu. Haber Banvit tarafından anında refleksle yalanlandı.

Filipovski ise bu gelişmeden rahatsızlık duymuş gözükmüyordu çünkü arkasında güvendiği bir kulüp vardı.

Şimdi ülkesi Slovenya'ya dönen Filipovski'den geçen sezonun özeti ve yeni sezondan beklentileri konusundaki görüşlerini aldık.

 

"Öncelikle bu röportajı fırsat bilerek, bize sundukları müthiş çalışma ortamı ve pozitif atmosfer için Banvit Ailesinin tüm fertlerine ayrı ayrı teşekkür etmek isterim. Sunulan ortamın kusursuzluğu bizim tutku ve pozitif enerji ile çalışmamızı sağladı. Başkan Sn. Özkan Kılıç, Turgay Çataloluk ve Turgay Zeytingöz ile gerçekleştirdiğimiz takım çalışması ise basariyi getirdi. Türkiye Kupası Şampiyonluğu, Avrupa Finali ve güçlü Türkiye Ligini 5. sırada tamamlamamız, bizim gibi nispeten küçük bütçeli takımların, coşku, istek ve belli bir disiplin ile büyük düşlerini gerçeğe dönüştürebileceklerini kanıtlamış oldu. Tabii ki bu başarıda yardımcılarım Boban Mitev, Rüçhan Tamsöz, Miroslav Radosevic ve Ertan Bedir’in olağanüstü çalışma ve hazırlıkları, ayrıca sağlık ekibimizin büyük özveri ve çalışma tempolarının büyük payı olduğunu söylemeliyim.

En büyük teşekkürü ise her maçta salonu dolduran ve 6. adam rolünü tam anlamı ile üstlenen taraftarlarımıza göndermek istiyorum. Basketbolu çok seven Bandırma halkı rakipler için bizim sahamızda maç kazanmayı neredeyse imkânsız hale getirdi. 

Daha önce bahsettiğim gibi özellikle İstanbul takımları ile karşılaştırdığımızda daha küçük bir takim olarak sayılabiliriz. Ama organizasyonun kalitesi, oyunculara ve antrenörlere sunulan imkânlar göz önüne alındığında aynı seviyede olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Ödemeler sadece zamanında değil zamanından önce yapılıyor. Kulüpte bulunan herkes tüm enerjisini takımın menfaati yönünde harcıyor. Ve biz bu sayede sadece antrenmanlara ve maçlara konsantre olabiliyoruz.

Tüm bunların haricinde işin basketbol tarafında ise gecen sezon biz güçlü bir takim yaratmayı başardık. Oyuncuların hepsi rolünü kabul etti, katkı verdi ve takımın başarısı uğruna savaştılar. Ben kendi adıma böyle bir oyuncu grubuna antrenörlük yaptığım ve mükemmel bir basketbol hikâyesinin parçası olduğum için çok mutluyum. 

Şimdi 2017-2018 sezonu için Bandırmaya geri dönüyorum. Yine ilginç, yetenekli ve umut vaad eden oyuncular bulmak için çok çalıştık. Ve geçen sezondan bazı oyuncuları  kadroda tutmayı başardık. İnanıyorum ki bu sezon da kadromuzda yetenekli, potansiyeli yüksek, takım başarısı için beraber olabilmeyi başaracak oyuncular var. Bu kadroyu oluşturabilmek adına büyük bir araştırma ve enerji harcadık. Sonucunda ise iyi karakterli ve başarıya aç oyuncular seçtik. Önümüzdeki sene de Banvit ailesi ve organizasyonu içerisinde, Avrupa'nın en kuvvetli liginde antrenörlük yapacak olmam benim için büyük bir zevk olacak." dedi.