Banvit Türkiye Kupası ile Bandırma Protokolü'nü Ziyaret Etti
Banvit Türkiye Kupası ile Bandırma Protokolü'nü Ziyaret Etti

Banvit Basketbol Kulübü tarihinde ilk kez kazandığı Türkiye Kupası'nı Bandırma Protokolü ile paylaştı.

Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç, Sportif  Direktör Turgay Çataloluk, Genel Menajer Turgay Zeytingöz, Baş Antrenör Sasa Filipovski ile oyunculardan Gasper Vidmar, Jordan Theodore, Tolga Geçim ve Furkan Korkmaz, Bandırma Protokolü'nü makamlarında ziyaret etti.

Banvit ilk olarak Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Banvit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener de yer aldı. Kaymakam Günhan Yazar şehre Türkiye Kupası'nı kazandıran Banvit'e teşekkür ederken başarıların artması dileğinde bulundu. Ömer Görener Kaymakam Günhan Yazar'a isminin yazılı olduğu 10 numaralı Banvit forması hediye ederken Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç ise 1 numaralı şampiyonluk formasını takdim etti.

Banvit daha sonra Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç'ın makamına geçerek Türkiye Kupası'nı emniyet müdürü ile paylaştı. Banvit'in başarılarının günden güne artarak Türkiye Kupası ile taçlanmasını takdir eden Ali Haydar Kılıç yönetim, teknik kadro ve oyuncuları tebrik etti. Takım kaptanı Gasper Vidmar ve yıldız oyuncu Jordan Theodore ise Ali Haydar Kılıç'a 1 numaralı şampiyonluk formasını hediye etti.

Emniyet Müdürü ziyaretinden sonra Türkiye Kupası Şampiyonu Banvit Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'yı Belediye makamında ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sert, Belediye Meclis Üyeleri Erhan Elmastaş ve Sami Türkmen'de yer aldı. Banvit'in Türkiye Kupası'nı kazanması ile gurur duyduklarını belirten Belediye Başkanı Dursun Mirza'ya Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç 1 numaralı şampiyonluk forması hediye ederken Dursun Mirza'da Başkan Özkan Kılıç'a Bandırma Vapuru maketi, oyuncu ve teknik ekibe de kahve takımı takdim etti.

Banvit son olarak Garnizon Komutanı Hv.Plt.Tuğgeneral Ahmet Biçer'i 6.Ana Hava Jet Üs Komutanlığı'nda ziyaret etti. Basketbola ilgisi olduğunu ve kazanılan Türkiye Kupası ile oldukça mutlu olduğunu belirten Hv.Plt.Tuğgeneral Ahmet Biçer takımı ve teknik kadroyu tebrik etti. Türkiye Kupası şampiyonluğunu özel olarak hazırlanan ''Çelik Bileklere Teşekkürler'' ve Banvit'in bu sezon adeta sloganı haline gelen ''refusetolose'' (kaybetmeyi kabullenme) yazılı pastayı takımın kaptanları ve garnizon komutanı ile birlikte kestiler. Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç ise Türkiye Kupası şampiyonluğu anısına 1 numaralı şampiyonluk formasını hediye ederken Hv.Plt.Tuğgeneral Ahmet Biçer de içinde çeşitli hediyeler olan paket hediye etti.