Bandırma Kırmızı Baş Ant. Ahmet Gürgen : ''Bundan sonraki süreçte seri galibiyetler almamız lazım.''
Bandırma Kırmızı Baş Ant. Ahmet Gürgen : ''Bundan sonraki süreçte seri galibiyetler almamız lazım.''

Bandırma Kırmızı Türkiye Basketbol Ligi 18.hafta karşılaşmasında Bandırma'da konuk ettiği Bursaspor Durmazlar takımına 63 - 67 mağlup oldu.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında Bandırma Kırmızı Baş Antrenörü Ahmet Gürgen şu değerlendirmelerde bulundu : ''Bizim için çok önemli bir maçtı. Play-off kısmındaki makas biraz daha açıldı. Lig bizim için asıl şimdi başlıyor. Seri galibiyetler almamız lazım. Bundan sonra zor bir süreç bizi bekliyor. Basit hatalar yaptık. En zor kısmı yapıp top çalıp bitiremedik. Acemiliğimize denk geldik. Konsantre anlamında ve mücadele anlamında iyi oynadık aslında. Çok kritik hakemlerin bir iki hatalı kararı var. Oyuncularıma gösterdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum.'' dedi.

Bandırma Kırmızı'nın başarılı genç oyuncularından Şehmus Hazer ise : ''Öncelikle Bursaspor'u tebrik ediyorum. Maçı kaybettik. Bundan dolayı çok üzgünüz. Bundan sonraki maçlarda bu maçta yaptığımız basit hatalardan ders alıp seri galibiyetler almamız lazım.'' dedi.

Bursaspor Durmazlar Baş Antrenörü Şemsettin Baş ise mücadeleyi şu şekilde değerlendirdi : ''Bandırma Kırmızı'nın deplasmanının zor geçeceğini biliyorduk. Buna hazırlanarak geldik. Çok genç ve enerjik çocuklar. Çok sert ve agresif oynadılar. Bu yüzden de ritm dışına çıktık. Bugünkü galibiyet çok değerliydi bizim için.'' dedi.

Bursaspor Durmazlar oyuncusu Dejan Borovnjak ise : ''Çok enerjili ve potansiyelli bir takıma karşı oynadık. Bizim için önemli bir galibiyetti. Karşılaşmanın başından beri rakibimize saygı gösterdik. Buraya gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.'' dedi.